FUN BOW JAKIE KOLORY MA TĘCZA
TĘCZA W PROBÓWCE -FUNIVERSITY


Niestety od kilku dni pogoda nas nie rozpieszcza. Ciągle pada ale przecież po deszczu wychodzi tęcza.. Jednak brak słońca nie pozwala nam ujrzeć tego zjawiska. Ale żyjemy w czasach gdy wszystko jest możliwe dlatego zrobiliśmy sobie ją sami w domu :) To świetna zabawa na takie deszczowe dni i nie tylko. Ty też możesz ją zrobić. Jak? Zobacz sam :)  To mini zestaw FUN Bow od Funiversity pozwolił nam zbadać jak powstaję tęcza w domowych warunkach.

 
W skład zestawu wchodzą:
 
7g kryształków hydrożelowych
3 barwniki w tabletce
probówka
instrukcja
 
 
Potrzebne również będą 3 naczynia o pojemności 250 ml a w nich 125 ml wody w temp. pokojowej
 
 
No to zaczynamy zabawę z eksperymentem. Do naczyń wrzucamy nasze barwniki
 
 
Po chwili woda w każdym naczyniu zabarwia się na inny kolor. Dziewczynki z zaciekawieniem obserwowały rozpuszczające się tabletki, która pierwsza się rozpuści :)
 
 
Do barwników wsypujemy kryształki hydrożelowe staramy się po równo do każdego naczynia
 
 
 
Po zamieszaniu powstaje galeretkowa substancja.
 
 
No to do roboty. W probówce kolejno układamy łyżką ''galaretki'' czerwony, żółty, niebieski i znowu czerwony
 
 
Zakręcamy i zostawiamy do obserwacji.
 
 
 Jak widać zostało sporo hydrożelowych substancji więc naszykowałam małe słoiczki by kontynuować zabawę dziewczynki robiły kolejne tęczę.
 
 
Można też zostawić do wyschnięcia i obserwować, możecie pobawić się sensorycznie my akurat nie mieliśmy dość tęczy. (Jak widać z gapiostwa nie powtórzyliśmy na dole koloru czerwonego ale zrobiliśmy to później zobaczycie na efekcie końcowym)
 
 
Już po kilku godzinach można dostrzec zmiany. Tu nasza tęcza na drugi dzień.
 Dziewczynki z rana podziwiały. Mamo tu jest zielony, pomarańczowy i fioletowy.
 
 
 
Dokładnie takie kolory ma tęcza.
 
 
 
Mini eksperyment FUN bow pozwala na stworzenie prawdziwej tęczy w próbówce.  Twoje dziecko dowie się co to są superabsorbenty i gdzie można je znaleźć. Zobaczy, do czego można użyć barwniki spożywcze i w jaki sposób mieszają się kolory. Teoria barw stanie się jego osobistym doświadczeniem. Natomiast kilkudniowa obserwacja eksperymentu nauczy dziecko cierpliwości i wytrwałości.
 
My jesteśmy oczarowani tym eksperymentem i gorąco polecamy. Koniecznie zajrzycie do sklepu www.funiversity.pl znajdziecie tam wiele innych fajnych zabaw z eksperymentami. 
 
 
 
 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga