FUNIVERSITY PUZZLE -Jak skurczyć naukową układanke?
 
  Czas na kolejny eksperyment od firmy Funiversity którą bardzo polubiliśmy bo za każdym razem uczymy się nowych rzeczy a przy tym dobrze bawimy.
Ciasto w piekarniku rośnie, a podczas tego eksperymentu kawałeczki folii skurczą się w zadziwiający sposób! Poznaj zjawisko termokurczliwości robiąc własne puzzle naukowe, które ilustrują pojęcie skali.
  W zestawie


Instrukcja,
papier termokurczliwy,
 marker.

 Jak wykonać własne puzzle?

 Zaczynamy od narysowania na papierze naszych rysunków. U nas od dłuższego czasu w sercach jest Kubuś Puchatek oraz kotek. Tak więc narysowałam je dziewczynkom markerem z zestawu.
 Następnie dziewczynki malowały. Do tej czynności możemy wykorzystać swoje kredki ołówkowe lub flamastry, zaś kredki świecowe się nie nadają do tego. Po pomalowniu tak prezentują się nasze obrazki. Teraz tniemy na kwadraty ale nie za małe.
 Do piekarnika rozgrzanego do 160 stopni na blaszce wyłożonej papierem śniadaniowym układamy wycięte kwadraty na ok 3 minutki. Podczas procesu kwadraciki najpierw się wywijały a następnie prostowały. Po wyjęciu nasza układanka zrobiła się miniaturowa ;) Co widać w porównaniu z pisakiem.

 
 
 Dziewczynki bardzo zaciekawione były robiąc ten eksperyment a teraz są szczęslliwe bo mają puzzle ze swoimi ulubieńcami. I układają z przyjemnością. Po skończonej zabawie do przechowywania służy nam dołączona probówka :)


Możecie również wykonać breloczki do kluczy jeśli wam zostanie foli, albo tak wolicie :) my postawiliśmy na puzzle.

Z instrukcji można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat tego eksperymentu i całęj nauki o niej.
Polecamy serdecznie ten i nie tylko.

Komentarze

  1. Bardzo interesujacy eksperyment. Obserwacja tak niezwykłego zjawiska przez szybę w piekarniku to prawdziwa gratka. Pomysłowa i twórcza zabawa.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga